Analiza cen Bitcoinów: 3 niedźwiedzie znaki sugerują 14,6 tys. dolarów Retest jest nadchodzi

Bitcoin Trader obecnie spoczywa na podporze tego, co wydaje się być wczesnym trójkątem wznoszącym się. Chociaż ten wzorzec jest typowo bycza formacja kontynuacji, istnieją 3 dotyczące czynników, które sugerują, że ceny BTC są o krok do upadku.

(1) Istnieje znaczna rozbieżność na 4-godzinnej RSI, która wskazuje, że obecny trend jest szczególnie słaby (żółta linia na wskaźniku).

(2) Ceny przesuwają się obecnie na boki po wczorajszej nieudanej próbie zamknięcia się powyżej poprzedniego wyżu zamknięcia, wynoszącego 15 800 USD. Niska zmienność zazwyczaj oznacza brak zaufania do rynku i poprzedza odwrócenie niedźwiedziego trendu.

(3) Globalny kapitał rynku kryptograficznego nadal znajduje się w stagnacji w okolicach 440 mld dolarów, co potwierdza teorię, że byki są wyczerpane.

Poziomy cen, które należy obserwować w perspektywie krótkoterminowej

Na 4-godzinnym wykresie BTC/USD, z łańcucha małych ciałek świecowych wynika, że aktywność handlowa znacznie spadła w ciągu ostatnich 24 godzin. Nie tylko to, ale i opór 15.385 dolarów wydaje się być szczególnie trudnym pułapem dla kupujących BTC do zamknięcia powyżej podczas dzisiejszej sesji handlowej.

Ten konkretny poziom będzie pierwszym celem intraday dla byków, który zostanie przełamany, następnie poziom 15.600$ i 4-godzinne zamknięcie na poziomie 15.800$. Jeśli ceny mogą odbić się od tych celów, to prawie 3-letni poziom 15.968 dolarów i super psychologiczne opory 16.000 dolarów będą kolejnymi głównymi celami dla kupujących Bitcoin.

Bitcoin kilka razy w okresach niedźwiedziej zmienności

Powyżej obecnego haju, istnieje kluczowa dzienna strefa oporu (czerwona) pomiędzy 16.170 a 16.250 dolarów, która prawdopodobnie stworzy pewne tarcie, jeśli trójkąt wznoszący się i Bitcoin wznosi się na nowe wysokości (gruba biała linia).

Opcja niedźwiedzia wydaje się być jednak bardziej prawdopodobna, jeśli chodzi o sytuację, która będzie miała miejsce przez resztę tego tygodnia (czerwona gruba linia). Jeśli obecne wsparcie na poziomie $15,200 zostanie przerwane (żółta linia), to możemy zobaczyć, że ceny spadną aż do następnego dużego wsparcia około $14,600, przed korektą. Po tym, mogliśmy zobaczyć wiodące aktywa kryptograficzne push sideways po raz drugi między tym poziomem i 14.900 dolarów powyżej, przed rozkładem dalej w kierunku 14.600 dolarów podstawy.

Warto zauważyć, że 50-EMA (niebieski) odegrał niezwykle ważną rolę w ciągu ostatniego miesiąca i podparł Bitcoin kilka razy w okresach niedźwiedziej zmienności. W tej chwili znajduje się on tuż pod znakiem 14 900 dolarów, więc zobaczmy, czy może ponownie powstrzymać niedźwiedzie.

  • Całkowity kapitał rynkowy:
  • Kapitał rynkowy Bitcoinów:
  • Dominacja Bitcoinów: